جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی فرصت مناسب برای هنرمندان انقلابی است.

بابک کرباسی ؛ عضو هیئت داوران بخش بازی و نرم افزار جشنواره پویا گران انقلاب اسلامی

جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی فرصت مناسب برای هنرمندان انقلابی است.
بابک کرباسی، یکی از داوران بخش بازی‌های رایانه‌ای جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی با اشاره به محتوا محور بودن جشنواره گفت: بازی‌ها بر اساس محورها و موضوعات جشنواره همچون اقتصاد مقاومتی، دفاع مقدس، سبک زندگی، آنالیز و غربالگری شد و پس از غربالگری زمانی که به بررسی بازی‌ها پرداختیم متوجه شدیم بازی‌ها در سطح بسیار مناسبی بود.
وی افزود: بسیاری از بازی‌ها به دلیل آنکه محتوا محور و با موضوعات ارزشی و انقلابی بودند، شانس دیده شدن در جشنواره‌های مختلف همچون جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران نداشتند، به همین دلیل این جشنواره فرصتی برای چنین آثاری است تا دیده شوند.
این داور بخش بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد: جشنواره از آنجا که برای نخستین بار در حال برگزاری است اما برای نخستین بار شاهد آثار مناسبی بودیم.
وی بیان کرد: متأسفانه سوژه‌های خاص انقلابی و ارزشی در جشنواره‌های دولتی جایی ندارند، به همین دلیل برای چنین جشنواره‌ای که با محورهای انقلابی و ارزشی است، فرصت مناسبی خواهد بود.
کرباسی اظهار کرد: دردوره‌ای سوژه‌های انقلابی و ارزشی مورد احترام حاکمیت قرار داشت و حتی بخش ویژه‌ای را به نام مقاومت اختصاص می‌دادند، اما متأسفانه این بخش‌ها حذف شد و بازی‌سازان دیگر به دنبال چنین سوژه‌های نرفتند.
وی یادآورشد: جشنواره برای نخستین بار در حال برگزاری است اما با وجود آنکه نخستین دوره را شاهد هستیم کیفیت محصولات به لحاظ محتوایی و فنی خوب بود و در دوره‌های آتی قطعا بهتر خواهد شد.
این داور جشنواره تصریح کرد: در میان آثار شاهد بازی بودیم که توسط یک بازی‌ساز با کمترین سن ممکن تولید شده بود و موضوع بازی‌اش درباره سوریه و داعش بود.
وی بیان کرد: این جشنواره فرصت مناسبی برای تبلیغ بازی‌سازان ارزشی و انقلابی است و پس از تبلیغ، آثارشان در اختیار مخاطبان قرار بگیرد.

صفحه اصلی